Ekologiczne warsztaty edukacyjne w Krzeszowie

Dnia 15 października 2018 roku w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kamienna Góra odbyły się warsztaty edukacyjne pn. Zielony Krzeszów – jak dbać o zasoby wody i bioróżnorodności.

Warsztaty zorganizowane zostały w ramach realizacji projektu grantowego LGD Kwiat Lnu w Lubawce “Zielony i aktywny Krzeszów”.

Przypominamy, iż Stowarzyszenie Optymistów Krzeszowskich pod koniec ubiegłego roku złożyło do Stowarzyszenia LGD Kwiat Lnu w Lubawce wniosek o powierzenie grantu objętego Programem PROW na lata 2014-2020, który został zakwalifikowany do realizacji.

Podmiotem współpracującym w realizacji powyższego projektu jest Stowarzyszenie Brama Czadrowska, Szkoła Podstawowa w Krzeszowie oraz Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Krzeszowie.

Celem projektu jest m.in. wzrost wiedzy mieszkańców Krzeszowa na temat stanu środowiska i wpływu zmian klimatu na codzienne funkcjonowanie obszaru miejscowości i regionu, wzrost zaangażowania mieszkańców w działania adaptacyjne do zmian klimatu oraz zastosowanie innowacyjnego, pokazowego rozwiązania w zakresie gromadzenia wód deszczowych.

Kolejne warsztaty pn. Czyste powietrze – zdrowie dzieci i całej rodziny, odbędą się również w CBK Krzeszów, dnia 22 października 2018 roku o godz. 16:00.Share

Zobacz inne

One Thought to “Ekologiczne warsztaty edukacyjne w Krzeszowie”

  1. […] zrealizowaniu warsztatów pn. Czyste powietrze – zdrowie dzieci i całej rodziny, konkursu dla uczniów ich rodziców oraz dorosłych, dokonano posadzenia pięciu lip, które […]

Leave a Comment