Dziewięciu nieodpowiedzialnych kierowców

Od soboty do poniedziałku na terenie powiatu kamiennogórskiego trwała akcja pod nazwą „Alkohol i narkotyki”, która miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze sprawdzali stan trzeźwości kierujących i niestety podczas tych działań ujawnili aż 8 osób, które postanowiły wsiąść za kierownicę, znajdując pod wpływem alkoholu oraz jedną pod wpływem narkotyków.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w sobotę, 6 lipca 2024 roku w Kamiennej Górze na ul. Spacerowej po godzinie 6 ujawnili 51-letniego kierującego, który w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu.

Następnie około godziny 10 w Lubawce kamiennogórska drogówka zatrzymała 58-latka, który znajdował się za kierownicą samochodu, po użyciu alkoholu.

Kolejnego dnia policjanci WRD w Krzeszowie przed godziną 7 zatrzymali 47-latka, który kierował samochodem, będąc po użyciu alkoholu.

Przed godziną 10 w Miszkowicach mundurowi skontrolowali 46-latka z Lubina, który kierował pojazdem, mając w organizmie 0,9 promila alkoholu.

Natomiast o godz. 12:30 w Marciszowie policjanci sprawdzili 54-letniego motorowerzystę, który, jak się okazało, znajdował się po użyciu alkoholu.

Kamiennogórska drogówka w poniedziałek, 8 lipca 2024 roku niemalże w jednym czasie ujawniła kolejnych trzech nietrzeźwych kierujących.

Po godzinie 5 w Janiszowie zatrzymali zostali, nietrzeźwy kierowcy: 66-latek oraz 51-latek.

W tym samym czasie na ul. Jeleniogórskiej w Kamiennej Górze kolejny patrol drogówki ujawnił 50-letniego kierującego, który poruszał się pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości.

Natomiast policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w poniedziałkowy wieczór o godz. 23 zatrzymali do kontroli 28-letniego kierującego z Wałbrzycha, które zachowanie wskazywało na to, że może znajdować się pod wpływem narkotyków i się nie pomylili. Tester wykazał, że mężczyzna jest pod wpływem marihuany oraz amfetaminy.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Zobacz inne