“Dzień Seniora” w Lubawce

Policjanci komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze wzięli udział w zorganizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Lubawce „Dniu Seniora”. W zorganizowanym spotkaniu wzięli udział mieszkańcy Gminy Lubawki, policjanci i pracownicy ZUS.

W ramach zorganizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych „Dnia Seniora” obok prelekcji pracowników ZUS policjanci, przedstawili z jakimi problemami w życiu codziennym mogą spotkać się osoby starsze. Funkcjonariusze omówili metody działania oszustów na „wnuczka”, „policjanta” i innych osób oferujących jakiekolwiek odpłatne usługi zawierane za pomocą wszelkiego rodzaju umów. Omówiono również kwestię prawidłowego zabezpieczania swoich posesji mieszkań oraz mienia których ofiarami padają seniorzy. Uwrażliwiano mieszkańców przed nadmierną ufnością do obcych ludzi.

Poruszono problematykę zabezpieczenia oszczędności przed osobami postronnymi i nieuprawnionymi, oraz zabezpieczenia oszczędności na kontach.

W trakcie spotkania kamiennogórscy policjanci omówili również tematy zagrożeń występujących w związku ze zbliżającym się okresem świątecznym i przedstawili diagnozę zagadnienia uświadamiania osób starszych oraz samotnych narażonych na wszelkiego rodzaju oszustwa. Wskazano również obszary działań profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na powyższą okoliczność rozdawano odblaski oraz ulotki dotyczące sposobów działania oszustów. bezpieczeństwa na drodze oraz informacyjne dotyczące prewencji z zakresu trzeźwości kierujących pojazdami.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment