Dzień otwarty w Muzeum Tkactwa – Darmowy wstęp na wystawę „Sztuka polska XIX-XX”

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprasza 8 sierpnia na wystawę „Kierunek Sztuka. Sztuka polska XIX-XX”. Darmowy wstęp. Wejścia o pełnych godzinach od 10 do 16.

Przypominamy, że „Kierunek Sztuka. Sztuka polska XIX-XX” to najnowsza wystawa czasowa prezentowana przez Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze. Kilkadziesiąt dzieł sztuki składających się na tę bogatą ekspozycję reprezentuje sztukę polską XIX i XX wieku. Ekspozycja została uzupełniona o porcelanę i szkło, pochodzące z znaczących wytwórni europejskich.

Do września w Muzeum Tkactwa można podziwiać prace polskich artystów. W kolekcji wyróżniają się nazwiska: Jana Matejki, Jacka Malczewskiego Leona Wyczółkowskiego, Włodzimierza Tetmajera, Józefa Mehoffera, Józefa Chełmońskiego, Rafała Malczewskiego, Antoniego Gramatyki, Tadeusza Grocholskiego, Józefa Pankiewicza. Na wystawie można zobaczyć malarstwo, rysunek i grafikę. Prezentowane w Kamiennej Górze zbiory są cennym skarbem polskiej kultury i były eksponowane w wielu ważnych ośrodkach sztuki, m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Zobacz inne

Leave a Comment