Dzień Edukacji Narodowej w kamiennogórskim LO

W auli Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze odbył się uroczysty apel z okazji nadchodzącego Dnia Edukacji Narodowej. Młodzi aktorzy i piosenkarze zaprezentowali program artystyczny oraz wyświetlili film nagrany w szkole.

Jak powiedział dyrektor Jacek Bruździak, Dzień Edukacji Narodowej jest szczególnym dniem w życiu szkoły, to święto nie tylko nauczycieli, ale wszystkich ludzi oświaty. Wicestarosta Małgorzata Krzyszkowska podkreślała, że to wyjątkowa data, w której możemy docenić pracę wszystkich nauczycieli. W imieniu organu prowadzącego oraz mieszkańców powiatu wicestarosta Małgorzata Krzyszkowska podziękowała nauczycielom oraz przekazała na ręce dyrektora Jacka Bruździaka bukiet kwiatów.

Dzień Edukacji Narodowej to najważniejsze święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczycielom, za ich osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, przyznawane są m.in. nagrody Ministra Edukacji Narodowej.

Zobacz inne

Leave a Comment