Dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę…

Policjanci Zespołu Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 11 września przed południem w rejonie jednego dużych sklepów w Kamiennej Górze zatrzymali nietrzeźwego użytkownika drogi który posiadał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Być może funkcjonariusze zapobiegli tragedii. Wynik stężenia alkoholu jaki posiadał kierujący oraz prowadzony przez niego duży ciężki samochód terenowy mógł przyczynić się tragicznego w skutkach zdarzenia.

Funkcjonariusze Zespołu Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 11 września br. w trakcie służby obchodowej w rejonie jednego ze sklepów otrzymali informację o przemieszczającym się tam nietrzeźwym kierującym. Dzielnicowi w trakcie służby obchodowej zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu terenowego marki Nissan z podejrzeniem, że ten kierujący może być nietrzeźwy. W trakcie kontroli poddano kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że pojazdem kierował 69 – letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego znajdując się pod wpływem działania alkoholu mając w wydychanym powietrzu ponad 2,44 promila alkoholu w organizmie.

Jak ustalili policjanci osoba wcześniej przyjechała do sklepu w celu zakupu kolejnej porcji alkoholu. Być może funkcjonariusze zapobiegli tragedii. Wynik stężenia alkoholu jaki posiadał kierujący oraz prowadzony przez niego duży ciężki samochód terenowy mógł przyczynić się tragicznego w skutkach zdarzenia. Pojazd którym kierował został zabezpieczony przez policjantów na parkingu a kierującemu policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment