Dzięki pomocy lokalnych mediów oraz mieszkańców jeden ze sprawców usiłowania rozboju został zatrzymany

Kilka dni temu wałbrzyscy policjanci poprzez środki masowego przekazu poprosili o pomoc w ustaleniu sprawców usiłowania rozboju na 61-letniej mieszkance miasta. Publikacja komunikatu z wizerunkiem podejrzewanych o popełnienie przestępstwa mężczyzn przyniosła pozytywny efekt jeszcze tego samego dnia. Po kilku godzinach 25-letni wałbrzyszanin był już w rękach funkcjonariuszy. Policjanci dziękują mieszkańcom oraz lokalnym mediom za każdy sygnał i pomoc w ustaleniu przestępców i zatrzymaniu jednego z nich.

Dzięki szybko i skutecznie przekazanej informacji przez redakcje dziennikarskie policjanci odebrali wiele sygnałów od mieszkańców Wałbrzycha oraz regionu. Pozwoliły one na ustalenie sprawców usiłowania rozboju. Jednego z nich we wtorek około godziny 16:00 zatrzymali policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy oraz funkcjonariusze drugiego komisariatu. 25-latek podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia czynu i złożył stosowne wyjaśnienia. Obecnie policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Przypomnijmy, ze do zdarzenia doszło 14 marca 2019 roku około godz ok 19:40 na ul. Brzechwy w Wałbrzychu. To w tym miejscu przestępcy zaatakowali 61-latkę. Najpierw uderzyli wałbrzyszankę w głowę, a następnie szarpiąc za torebkę, próbowali pokrzywdzonej ją wyrwać. To jednak im się nie udało z uwagi na postawę kobiety. Sprawcy następnie uciekli. Obaj mężczyźni bezpośrednio po zdarzeniu, przemieszczali się przez dzielnice Śródmieście ulicami Słowackiego, Konopnickiej, Nowy Świat oraz Chrobrego, gdzie po raz ostatni zarejestrowały ich kamery monitoringu.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment