Dyrektor Stanisław Dłużak oczekuje od wojewody sprostowania i przeprosin

W dniu 9 czerwca br. na terenie DPS Szarocin odbył się briefing prasowy dyrektora Stanisława Dłużaka i starosty Jarosława Gęborysa.

Podczas briefingu dyrektor Stanisław Dłużak odniósł się do decyzji Wojewody Dolnośląskiego o podaniu w statystykach dwóch nowych osób zakażonych koronawirusem, których wyniki były niejednoznaczne. Chodzi o pracowników DPS-u w Szarocinie, w tym dyrektora. Nie było 100% pewności co do zachorowania tych osób, a analizy wykonane w specjalistycznym laboratorium w Bolesławcu wykluczyły chorobę. Podany przez wojewodę oficjalny komunikat z niepotwierdzonymi zakażeniami, wprowadził niepokój i utrudnienia w funkcjonowaniu placówki. Dyrektor Stanisław Dłużak oczekuje od wojewody sprostowania i przeprosin.

Przypominamy, że w dniu 4 czerwca br. w Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie zostały przeprowadzone testy u wszystkich pracowników na obecność koronawirusa, zlecone przez Wojewodę Dolnośląskiego. Testy zostały przeprowadzone przez Brygadę Obrony Terytorialnej. Po otrzymaniu wyników testów dyrektor Stanisław Dłużak potwierdził, że załoga DPS-u jest zdrowa w 100%. Jest to kolejny dowód, że DPS w Szarocinie jest prawidłowo zabezpieczony i pracownicy przestrzegają zasad bezpieczeństwa związanego z zachowaniem wszelkich wytycznych rządowych.

Wideo: RelacjeRegionalne.pl

Zobacz inne

Leave a Comment