Dwóch zatrzymanych i odzyskany skradziony pojazd

Policjanci Komisariatu Policji w Lubawce, dzięki prowadzonym działaniom i uzyskanym informacjom ujawnili miejsce, w którym znajdował się skradziony na początku września br. samochód osobowy. Mundurowym udało się odzyskać pojazd, zanim w całości został rozłożony na części.

Skrupulatna praca lubawskich funkcjonariuszy pozwoliła na zatrzymanie 26-latka z powiatu kamiennogórskiego, który jest podejrzewany o jego kradzież. Kolejne czynności prowadzone przez policjantów wskazywały, że nie był on jedynym uczestnikiem tego procederu. Mundurowi pracujący przy tej sprawie wytypowali współwinnego i już w kolejnym dniu, on również został zatrzymany.

Jak się okazało, drugi zatrzymany 26-latek, na swoim sumieniu może mieć więcej tego typu przestępstw. Dodatkowo na jaw wyszło, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, za popełnione wcześniej czyny.

Obydwaj mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne