Dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie

Wałbrzyscy i boguszowscy policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich w stanie upojenia alkoholowego wjechał do przydrożnego rowu. Drugi z mężczyzn miał natomiast ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Pierwszy z kierujących – 45-letni mieszkaniec Wałbrzycha – został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego w piątek przed godziną 21:00. Mężczyzna chcąc wyjechać z pola na drogę publiczną, wpadł do przydrożnego rowu. Wałbrzyszanin miał 2,58 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Na miejscu potrzebna była pomoc Straży Pożarnej, gdyż w wyniku kolizji doszło do wzniecenia ognia.  Dzień później – około godziny 13 – w ręce funkcjonariuszy z Boguszowa-Gorc w Witkowie wpadł jadący motorowerem 41-letni mieszkaniec tej miejscowości. Badanie wykazało u podejrzanego aż 3,64 promila alkoholu w organizmie.

Obaj sprawcy staną teraz przed sądem i za jazdę w stanie nietrzeźwości mogą trafić za kraty więzienia na dwa lata. Grozi im także wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment