Dwa wypadki drogowe z udziałem dzieci

Wczoraj na terenie Wałbrzycha doszło do dwóch wypadków drogowych z udziałem pieszych. Ranny został 8-letni chłopiec przechodzący przez przejście dla pieszych oraz 7-latek, który wbiegł prosto pod nadjeżdżający samochód. Policjanci apelują po raz kolejny do kierowców oraz pieszych o zachowanie ostrożności na drogach.

Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło tuż po godz. 14 przy ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 44-letni mieszkaniec Wałbrzycha kierujący samochodem Fiat Doblo  nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu i na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 8-letniego chłopca. Małoletni przechodząc przez pasy o parę kroków wyprzedził swoją babcię i prababcię. Chłopca z ogólnymi potłuczeniami przetransportowano do szpitala. Do drugiego wypadku doszło również przy ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu około godz. 17.30. 7-letni chłopiec wybiegł na jezdnię wprost pod koła prawidłowo jadącego Mercedesa, kierowanego przez 39-letniego mieszkańca Świdnicy. Małoletni z urazem nogi i stłuczeniem głowy,  został przewieziony do szpitala.

Okoliczności obu zdarzeń będą wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu.

Pamiętajmy, dostosujmy prędkość do zmieniających się warunków atmosferycznych. Opady deszczu czy śniegu oraz lokalne przymrozki sprawiają, że drogi są śliskie. Dlatego noga z gazu. Odpowiadasz za życie i zdrowie innych osób bardzo często swoich bliskich.

Pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.
Apelujemy także do pieszych. Przy niesprzyjającej pogodzie oraz w porze od zmierzchu do świtu obowiązkowo używajmy odzieży z elementami odblaskowymi. Kierujący będą w stanie zobaczyć nas w dalszej odległości, a to daje możliwość szybszej reakcji na wystąpienie ewentualnych zagrożeń na drodze. Pamiętajmy także, że przed wejściem na jezdnię należy się rozejrzeć. Wtargnięcie pod nadjeżdżający pojazd także na przejściu dla pieszych jest niedozwolone.

Osobny apel kierujemy do rodziców. Uczmy nasze dzieci, poprzez dawanie dobrego przykładu, odpowiedzialnego zachowania na drodze. Przecież od tego zależy ich zdrowie a czasem nawet życie. Idąc z dzieckiem schowajmy telefon do kieszeni i weźmy je za rękę. Pamiętajmy o tym, aby nasza pociecha nigdy nie szła od strony ulicy.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment