Dwa wypadki drogowe, trzy ranne osoby

Wczoraj na terenie Wałbrzycha doszło do dwóch wypadków drogowych, w których ranne zostały trzy osoby. Policjanci apelują po raz kolejny do osób prowadzących różnego typu pojazdy oraz pieszych o zachowanie ostrożności na drogach.

Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło tuż po godz. 12 przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu. Kierująca samochodem Toyota 37-letnia mieszkanka Wałbrzycha w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła czołowo w prawidłowo jadącego Forda kierowanego przez 70-letniego mężczyznę. Oboje kierujący zostali przewiezieni do szpitala  celem diagnostyki. Kobieta z urazami nogi pozostała na leczeniu.

Drugi wypadek wydarzył się około godz. 17 na ul. Andersa w Wałbrzychu. Kierujący samochodem Audi 18-letni mężczyzna nie udzielił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu i doprowadził do zderzenia z pojazdem Renault kierowanym przez 21-letniego mieszkańca Wałbrzycha.  W wyniku zderzenia obaj kierujący z urazami głowy zostali przewiezieni do szpitala.
W obu przypadkach funkcjonariusze KMP w Wałbrzychu prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia wszelkich okoliczności wypadków.

We wszystkich przypadkach funkcjonariusze KMP w Wałbrzychu prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia wszelkich okoliczności wypadków.

Pamiętajmy, dostosujmy prędkość do zmieniających się warunków atmosferycznych. Opady deszczu czy lokalne przymrozki sprawiają, że drogi są śliskie. Dlatego noga z gazu. Odpowiadasz za życie i zdrowie innych osób bardzo często swoich bliskich.

Wszystkim przypominamy także inne ważne przepisy Kodeksu drogowego. Wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są innymi powodami wypadków drogowych, tym razem z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

Pamiętajmy także, że poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment