Drukarki laserowe – jak wybrać najlepszą?

Drukarka, podobnie jak komputer czy telewizor, stała się nieodłącznym elementem wyposażenia mieszkania. Regularnie potrzebujemy “coś” wydrukować, a drukowanie w punktach xero lub proszenie o to znajomych posiadających drukarkę jest trochę uciążliwe. Tym bardziej, ze zakup drukarki nie stanowi szczególnie wygórowanego kosztu, a drukarka posłuży nam przez wiele lat. W ostatnich latach szczególną popularnością cieszy się nowa generacja drukarek – drukarka laserowa. Czym jest, jakie są jej największe zalety i na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!

  1. Drukarka laserowa – największe zalety
  2. Koszty eksploatacji
  3. Najważniejsze parametry

Wystarczy spojrzeć na sklep internetowy z drukarkami laserowymi, np. https://www.morele.net/kategoria/drukarki-laserowe-279/ aby przekonać się jak duży wybór modeli znajduje się w sklepach z elektroniką lub akcesoriami komputerowymi. Pomagamy wybrać najlepszy model!

Drukarka laserowa – największe zalety

Największą zaletą drukarek laserowych w porównaniu do drukarek atramentowych jest to, że drukują błyskawicznie, co ma duże znaczenie jeśli drukujemy dużo dokumentów. Poza tym, uważa się że jakość wydruku jest dużo wyższa właśnie w przypadku drukarek laserowych. Drukarka laserowa, choć jest droższa od drukarki atramentowej, w długim terminie przyniesie nam więcej korzyści ze względu na cenę materiałów eksploatacyjnych. Jeśli wiemy, że będziemy drukować duże ilości, to drukarka laserowa może dużo szybciej się “zwrócić” w porównaniu do drukarek atramentowych, gdzie często zakup 2-3 tuszy może przewyższyć koszt sprzętu.

Koszty eksploatacji

Jak zostało to już wspominane, drukarka laserowa to dużo niższe koszty eksploatacji. Dzięki temu płacąc “na starcie” więcej za sprzęt, mamy możliwość jego taniej eksploatacji przez wiele kolejnych lat. W przypadku drukarki atramentowej, będzie ona tańsza niż laserowa podczas zakupu, jednak jej eksploatacja jest dużo droższa w przyszłości. Jeśli dużo drukujemy, to wybór wydaje się oczywisty.

Najważniejsze parametry

Podczas zakupu drukarki laserowej warto sprawdzić takie parametry jak rozdzielczość wydruku, okresowe obciążenie drukarki, dostępne rodzaje komunikacji z innymi urządzeniami, możliwość druku dwustronnego oraz prędkość wydruku. Sprawdźmy również cenę materiałów eksploatacyjnych, aby uniknąć niemiłej niespodzianki w przyszłości. Warto również postawić na sprawdzoną markę. Polecani producenci drukarek laserowych, to np. Canon, Epson, HP, Xerox, Lexmark czy Brother.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment