Drugi ze sprawców usiłowania rozboju zatrzymany

W zeszłym miesiącu wałbrzyscy policjanci poprzez środki masowego przekazu poprosili o pomoc w ustaleniu tożsamości osób odpowiedzialnych za usiłowanie rozboju na 61-letniej mieszkance Wałbrzycha. Publikacja komunikatu z wizerunkiem podejrzewanych o popełnienie przestępstwa mężczyzn przyniosła pozytywny efekt jeszcze tego samego dnia. Po kilku godzinach pierwszy ze sprawców był już w rękach funkcjonariuszy. Tożsamość drugiego z mężczyzn także została ustalona. Kwestią czasu było tylko jego zatrzymanie. W środę ukrywający się 21-latek trafił ostatecznie w ręce policjantów drugiego komisariatu. To mieszkaniec Jedliny-Zdroju.

Dzięki szybko i skutecznie przekazanej informacji przez redakcje dziennikarskie policjanci jeszcze tego samego dnia odebrali wiele sygnałów od mieszkańców Wałbrzycha oraz naszego regionu. Pozwoliły one na ustalenie sprawców usiłowania rozboju. Pierwszego z nich – 25-latka – 21 maja tego roku około godziny 16:00 zatrzymali funkcjonariusze drugiego komisariatu.

Drugi z mężczyzn trafił w ręce policjantów Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu 12 czerwca nad ranem. Mężczyzna został zatrzymany w jednym z mieszkań przy ul. Noworudzkiej w Jedlinie-Zdroju. Podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia czynu i złożył stosowne wyjaśnienia.

Przypomnijmy, ze o zdarzenia doszło 14 marca 2019 roku około godz ok 19:40 na ul. Brzechwy w Wałbrzychu. To w tym miejscu przestępcy zaatakowali 61-latkę. Najpierw uderzyli wałbrzyszankę w głowę, a następnie szarpiąc za torebkę, próbowali pokrzywdzonej ją wyrwać. Z uwagi na postawę kobiety, to jednak im się nie udało. Spłoszeni sprawcy uciekli. Policjanci po raz kolejny dziękują mieszkańcom oraz lokalnym mediom za każdy sygnał i pomoc w ustaleniu przestępców, co w dużej mierze przyczyniło się do zatrzymaniu obu mężczyzn.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment