Dożynki Gminy Marciszów 2022 – Pokaz tańca z ogniem

W sobotę, 3 września 2022 roku w Ciechanowicach odbyły się Dożynki Gminy Marciszów. Bardzo obszerny reportaż fotograficzny dostępny tutaj.

Jednym z punktów bogatego programu był pokaz tańca z ogniem w wykonaniu Tancerzy Ognia Irrbloss z Czadrowa, który prezentujemy w załączonej galerii.

Dożynki rozpoczęła Msza Dziękczynna w intencji rolników w kościele pw. św. Augustyna. Następnie korowód dożynkowy, w którym wzięli udział parlamentarzyści, włodarze, przedstawiciele lokalnych środowisk, organizacji pozarządowych i sołectw udał się na plac przy Pałacu Ciechanowice. Tam gospodarz gminy wójt Wiesław Cepielik wraz ze starostami dożynek dokonał tradycyjnego obrzędu – misterium chleba.

Do laureatów konkursów trafiły atrakcyjne nagrody m.in. w postaci bonów upominkowych ufundowanych przez Gminę Marciszów. Poszczególne sołectwa ugościły przybyłych smacznymi lokalnymi wyrobami, wystawionymi w specjalnie przygotowanych kramach. Nie zabrakło występów scenicznych z udziałem Zespołu Biesiadnego ze Świdnika, Złotych Nutek z Przedwojowa, Zespołu wokalnego Wrzos z Lubawki, Zespołu wokalnego Zgoda z Chełmska Śląskiego oraz Wrocławskiej Orkiestry Dętej. Dla najmłodszych zostało przygotowanych mnóstwo atrakcji m.in. animacje, dmuchańce czy bańki mydlane.

Nie zabrakło również koncertów zespołów Porażeni i Fox. Relacje z koncertów zespołów Porażeni i Fox dostępne w osobnych galeriach.

Zobacz koncert zespołu Porażeni.
Zobacz koncert zespołu Fox.

Całe wydarzenie prowadził Arkadiusz Włodarski z Muzycznego Radia.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment