Dożynki Gminne 2015

Po raz pierwszy w nowej formule w Pisarzowicach na świeżym powietrzu odbyły się Dożynki Gminy Wiejskiej Kamienna Góra. Swoje wieńce dożynkowe zaprezentowało dziesięć sołectw.

Zabawa dożynkowa odbyła się na placu Gościńca Rudawskiego w Pisarzowicach. Na dożynki zjechały reprezentacje sołectw z wieńcami: Przedwojów, Janiszów, Jawiszów, Czadrów, Olszyny, Kochanów, Leszczyniec, Szarocin i Krzeszów oraz gospodarze. Dodatkowo sołectwo Raszów przygotowało chleb dożynkowy.
Komisja w składzie: ksiądz Augustyn, Bożena Kończak, Małgorzata Buszkiewicz oraz Maria Skiślewicz uznała, że dwa wieńce zasługują na miano najładniejszych, najbardziej czasochłonnych i wykonanych ręcznie. Pierwsze miejsce zostało przyznana sołectwu Przedwojów i Olszyny. Na drugim miejscu uplasowano Pisarzowice i Krzeszów, a na trzecim Czadrów i Jawiszów.

Po mszy polowej odbyła się oficjalna część imprezy. W części artystycznej zaprezentował się zespół Krąg ze Świdnicy oraz Zespół ludowy Mokrzeszyn. Ten drugi zaprezentował Misterium Chleba. Starostą dożynek został Przemysław Późniak z Gorzeszowa, a Starościną Magdalena Cierpikowska z Pisarzowic.
W trakcie dożynek wręczono nagrody w ramach konkursu „Piękna i Czysta zagroda”. Pierwsze miejsce w kategorii zagród wiejskich zdobyli państwo Agnieszka i Paweł Rumanowie z Kochanowa. Drugie przypadło Lucynie Krupa z Jawiszowa, a trzecie Marii Mariaś z Przedwojowa. W kategorii gospodarstw nie rolnych wygrało gospodarstwo Wiktorii Śliwak z Kochanowa, przed gospodarstwem Wandy Leśnej z Przedwojowa i Elżbiety Głąbickiej z Krzeszowa.
Po części oficjalnej zabawę poprowadził zespół Refleks.

tekst: powiatowa.info

Share

Zobacz inne

Leave a Comment