Dożynki Gminne 2014

Dziś 27.09.2014 roku w Krzeszowie odbyły się dożynki gminy Kamienna Góra. Dożynkowe wieńce przygotowało 10 sołectw.
Dożynki zorganizowane zostały w domu kultury. Starościną tegorocznych dożynek została Agnieszka Śliwak z Kochanowa, a starostą Fryderyk Ditterla z Przedwojowa. Jury najwyżej oceniło wieniec przygotowany prze mieszkańców Przedwojowa, drugie miejsce zajęli mieszkańcy Jawiszowa, a trzecie Olszyn. O kolejności decydował kształt wieńca i wykorzystane materiały. Specjalnym wyróżnieniem nagrodzony został wieniec z Krzeszowa – ciągnik z siewnikiem. Nagrodę ufundowała poseł Marzena Machałek.

Podczas dożynek rozstrzygnięty został konkurs “Piękna i czysta zagroda wizytówką Twoją i Twojego Środowiska”. W kategorii zagród wiejskich wygrali Maria i Tadeusz Furtakowie z Leszczyńca. Drugie miejsce zajęli Urszula i Dariusz Dereniowie (Przedwojów), a trzecie Irena i Adam Groniowie (Przedwojów). W kategorii nieruchomości nie będących gospodarstwem rolnym wygrali Helena i Józef Bieszczadowie (Dębrznik). Drugie miejsce zajęli Bożena i Ryszard Piotrowscy (Ptaszków), a trzecie Aleksandra Śliwińska (Czadrów).

Organizatorzy przygotowali podziękowania dla gospodarza dożynek, wójta Stanisława Szmajdzińskiego. Wójt był gospodarzem dożynek po raz 25.

tekst: powiatowa.info
foto: czadrow.pl

Share

Zobacz inne

Leave a Comment