Dokonali rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom, ustalonym i zatrzymanym przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, podejrzanym o rozbój. Jeden z napastników zaatakował i okradł małżeństwo w ich własnym mieszkaniu. Prokurator wobec sprawców wnioskuje o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd w dniu 20 stycznia br. do jednego z wniosków przychylił się i zastosował trzymiesięczny areszt.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, w wyniku prowadzonych wnikliwych działań operacyjnych na terenie miasta, ustalili i zatrzymali dwóch 18 – latków podejrzewanych o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem 17 stycznia br. gdzie do jednego z mieszkań na terenie Kamiennej Góry należącym do kamiennogórzan wszedł jeden ze sprawców. Trzymał w ręce nóż i grożąc jego użyciem groził pozbawieniem życia lokatorom żądając wydania pieniędzy. Rodzina podjęła próbę obrony przed napastnikiem, w tym momencie sprawca zabrał leżący w jednym z pomieszczeń laptop i oddalił się.

Na miejscu pojawili się policjanci, którzy wykonali szereg czynności służbowych łącznie z użyciem psa tropiącego w celu ustalenia i zatrzymania sprawcy. Policjanci Wydziału Kryminalnego na podstawie swojej pracy, analizy sposobu popełnionego przestępstwa jak również zgromadzonej dokumentacji wytypowali sprawców rozboju. Okazali się nimi dwaj 18 – latkowie mieszkańcy Kamiennej Góry. Jeden z nich wszedł do mieszkania, natomiast drugi pozostawał w innym miejscu biorąc również udział przestępstwie. Jeden z nich w celu uniknięcia odpowiedzialności dokonał zmiany swojego wyglądu, obciął włosy i zgolił zarost.

Policjanci i Prokurator po zapoznaniu się z zebranymi materiałami, skierowali wniosek do sądu o zastosowanie wobec mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec jednego 18 – latka kamiennogórski sąd już 20 stycznia br. wydał postanowienie o zastosowaniu takiego środka w postaci trzymiesięcznego aresztu. W sprawie drugiego zatrzymanego odbędzie się posiedzenie dotyczące zastosowania kolejnego środka zapobiegawczego.

Młodym ludziom za popełniony czyn grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
Policja Kamienna Góra
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment