Dokonał rozboju a wcześniej kradzieży z włamaniem

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi 22 – letniemu mężczyźnie, ustalonemu i zatrzymanego przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze podejrzanemu o rozbój. Sprawca zaatakował i okradł 66 – letniego mężczyznę w jego mieszkaniu. Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze na wniosek policjantów wobec sprawcy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych na terenie gminy Kamienna Góra, ustalili i zatrzymali 22 – letniego podejrzewanego o dokonanie rozboju na szkodę innego mieszkańca Gminy Kamienna Góra. Do zdarzenia doszło 22 marca br. gdzie do jednego z mieszkań na terenie gminy Kamienna Góra należącym do 66 – latka wszedł 22 – latek. Sprawca zażądał od niego wydaniu mu pieniędzy oraz wartościowych przedmiotów a następnie zaczął go bić rękoma po całym ciele, zadając również silne kopnięcia doprowadził go do stanu bezbronności. Plądrując jego mieszkanie zabrał 2 zegarki oraz pieniądze po czym oddalił się z mieszkania.

Jak ustalili funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą w wyniku podjętych działań, policjanci na podstawie zebranych informacji wytypowali podejrzanego o to przestępstwo. Ukrywającego się mężczyznę na terenie jednej ze wsi zatrzymano. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawiono mu w tej sprawie zarzut do którego się przyznał.

Ponadto funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu dodatkowo kradzież z włamaniem do jednego z domów na terenie gminy Kamienna Góra. Wymieniony 22 – latek w nocy z 12 na 13 marca br. włamał się do jednego z domów skąd dokonał kradzieży telewizora, pilarki spalinowej, kosiarki oraz innych elektronarzędzi i narzędzi. Do kolejnego czynu również się przyznał. Prokurator po zapoznaniu się z zebranymi materiałami, jak również biorąc pod uwagę powrót do recydywy zatrzymanego skierował wniosek do sądu o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania do którego sąd przychylił się. Mężczyzna był karany za podobne przestępstwa jak również odbywał kary pozbawienia wolności.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment