Dobry materac do spania – o czym pamiętać przy zakupie?

Sen i odpoczynek są jedną z najważniejszych potrzeb organizmu człowieka. Regeneracja jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania narządów wewnętrznych, układu odpornościowego, mózgu oraz zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego. Na efektywność snu wpływa wiele czynników, jednak jedną z istotniejszych jest dobranie materaca, którego właściwości odpowiadają potrzebom konkretnej osoby. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu podłoża do snu?

Wypełnienie materaca – jaki model wybrać?

Materac do spania powinien wyróżniać się nie tylko wysoką jakością, ale też przemyślaną konstrukcją, która zwiększy efektywność snu i poprawi przebieg nocnej regeneracji. Podłoża najwyższej klasy, które zbierają pozytywne opinie specjalistów oraz zadowolonych użytkowników, posiada w swojej ofercie producent Hilding Anders. 

W ofercie marki można znaleźć materace, które różnicuje rodzaj wypełnienia. Rodzaj zastosowanego wkładu do budowy modelu jest jednym z ważniejszych parametrów, na który należy zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie wypełnienie materaca wybrać?

  • materace z pianki – marka Hilding oferuje materace z wysokoelastycznej pianki FloFom, Visco lub Velvet Touch. Właściwości wkładu pozwalają dopasować się powierzchni podłoża do kształtu ciała oraz obranej pozycji podczas snu. Ciekawym modelem piankowym jest materac Boogie, który dzięki zastosowaniu blatu z pianki FloFom zapewnia dogłębną regenerację spiętym i zmęczonym mięśniom. Dodatkowo, otwartokomorowa struktura modelu zwiększa cyrkulację powietrza, co uniemożliwia rozwijanie się w jego wnętrzu roztoczy, grzybów czy gromadzenia cząsteczek kurzu.

  • materace sprężynowe – to modele, których konstrukcja bazuje na najnowocześniejszych systemach sprężyn kieszeniowych, MultiPocket lub PocketPlus, na przykład w modelu Lambada. Równomierne rozlokowanie sprężyn w osobnych kieszeniach znacznie poprawia komfort snu oraz sprężystość punktową, gwarantując właściwe podparcie dla każdego odcinka kręgosłupa.

Twardość i rozmiar materaca – na co zwrócić uwagę?

Dobry materac, który doskonale wspiera swobodną pozycję ciała podczas snu, powinien wyróżniać się właściwym stopniem twardości, ściśle dopasowanym do wagi użytkownika. Twardość podłoża oznaczana jest literą H z cyfrą od jeden do cztery, a celem dobrania parametru do swoich potrzeb jest utrzymanie stabilności podłoża podczas nacisku ciężaru ciała na jego powierzchnie. Materace miękkie dedykowane są dzieciom, nastolatkom oraz osobom, których waga nie przekracza 60 kg. Podłoża średniotwarde i twarde polecane są użytkownikom o większej masie ciała i parom, natomiast osoby, których waga jest większa niż 100 kg powinny wybierać najbardziej twarde materace, które są w stanie utrzymać zwiększony nacisk ciała na powierzchnie. 

Podczas wyboru idealnego materaca do sypialni, warto skupić swoją uwagę na dobraniu dobrego rozmiaru podłoża. Duża ilość przestrzeni podczas snu umożliwia swobodną zmianę pozycji, bez obaw o wybudzenie się w nocy oraz zakłócenie snu partnera. Dla par polecane są materace, których szerokość jest większa niż 120×200, z kolei dla singli odpowiednie będą modele o wymiarze 90×200.

Inwestycja w wysokogatunkowy materac z pewnością wpływa na poprawę jakości i efektywności snu, a także stopień regeneracji organizmu. Dzięki podłożu dopasowanemu do swoich potrzeb nie pojawiają się dolegliwości bólowe kręgosłupa i pleców, a umysł i ciało każdego poranka są gotowe do rozpoczęcia aktywności.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment