Dobiegł końca pierwszy etap modernizacji energetycznej ZSZiO w Kamiennej Górze

Dobiegły końca prace przy projekcie pn. Modernizacja energetyczna budynków Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze poprzez modernizację źródła ciepła i c.w.u., montaż instalacji fotowoltaicznej oraz termomodernizację budynku „C” – etap I.

Starosta kamiennogórski Jarosław Gęborys zaprezentował rezultat zrealizowanych do tej pory prac. Modernizacja energetyczna szkoły jest niezwykle ważnym zadaniem, pozwalającym na optymalizację kosztów eksploatacji poszczególnych budynków. Lepsza efektywność energetyczna przekłada się na zwiększony komfort nauki i pracy oraz niesie ze sobą aspekt ekologiczny.

W zakresie robót znalazła się m.in. przebudowa wewnętrznej instalacji gazowej w istniejącej kotłowni w budynku „A”, modernizacja i remont istniejącej kotłowni gazowej w budynku „A”, wymiana grzejników do c.o. w budynku „A”, budowa instalacji zewnętrznej c.w.u. do budynku „C”, instalacja ciepłej wody użytkowej i cyrkulacji w budynku „C” oraz budowa instalacji c.o. w budynku „C”.

Wartość pierwszego etapu modernizacji wyniosła 835 550 złotych. Prace dofinansowano z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego) w wysokości 714 015 złotych.

Wykonawcą inwestycji jest firma Primez z Wałbrzycha.

Inne inwestycje prowadzone w regionie prezentujemy tutaj.

Zobacz inne

Leave a Comment