Dni Wałbrzycha już w piątek i sobotę

Dwa dni muzyki i zabawy. Przypominamy, że gwiazdami tegorocznych Dni Wałbrzycha będą Sara James, Feel, Komodo, Nullizmatyk i DJ Markowy. Na scenie zaprezentują się także talenty z Aglomeracji Wałbrzyskiej i Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Co ważne, wszystkie koncerty w czasie Dni Wałbrzycha będą bezpłatne. Święto miasta zaplanowano 26 i 27 maja na placu eventowym na terenie Starej Kopalni.

W piątek zabawa rozpocznie się o godzinie 18. Na scenie pojawi się DJ Markowy. To artysta hiphopowy, bboy, producent muzyczny oraz DJ reprezentujący takie gatunki muzyczne, jak funk, breaks, boom bap czy szeroko pojęta muzyka hip-hopowa.

Gwiazdę tego wieczoru będzie również Feel. Grupa założona przez Piotra Kupichę od lat cieszy się popularnością na koncertach w całej Polsce. Na swoim koncie mają wiele nagród, w tym Fryderyki.

W piątek usłyszymy także projekt Komodo. To polska grupa dj’ów i producentów muzycznych, która od lat koncertuje na całym świecie. Co ciekawe, to najdłużej działająca grupa produkująca muzykę klubową w naszym kraju. Ich utwory w serwisie YouTube odnotowują miliony wyświetleń. Utwór „(I Just) Died in Your Arms” ma już ponad 200 milionów wyświetleń!

W sobotę zabawa rozpocznie się o godzinie 15. Na scenie pojawią się między innymi młode talenty z Aglomeracji Wałbrzyskiej. Zobaczymy uczestników sekcji tanecznych Wałbrzyskiej Szkoły Talentów – będą grupy hip-hop, zumba, wystąpią też zespoły Heenta i Sirens. Nie zabraknie oczywiście krótkiego programu zaprezentowanego przez Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

Sobota to także finał konkursu „Wałbrzych Ma Talent”. Na scenie zaprezentują się wokaliści i zespoły, którzy będą walczyć o zwycięstwo w zabawie. Przypomnijmy, utalentowani mieszkańcy Aglomeracji Wałbrzyskiej rywalizują o główną nagrodę – 3 tysiące złotych – ufundowaną przez Prezydenta Wałbrzycha, doktora Romana Szełemeja. Dodatkowe nagrody to nagranie teledysku lub filmu promocyjnego przez Studio PlayR Przemysława Tokarskiego, artykuł o zwycięzcy w Panoramie Wałbrzyskiej, czy wyjazd do Hanoweru na Polonijny Festiwal Kultury „Dźwięki, które łączą”. W
kategorii wiekowej do 12 lat przewidziane są nagrody rzeczowe. W przerwie obrad jury (Barbara Szeligowska, Przemysław Tokarski, Paweł Gołębiowski, Jurand Wójcik, Joanna Kakuba) wystąpią ubiegłoroczni laureaci Maria Kuźma i Katarzyna Serdeczna.

Muzycznymi gwiazdami sobotniego wieczoru Dni Wałbrzycha będą Sara James i Nullizmatyk.

Sara James, choć to młoda artystka, to już ciesząca się międzynarodowym uznaniem. Sara zajęła drugie miejsce w konkursie piosenki Junior Eurovision w Paryżu. Ostatnio stała się internetową sensacją po występie w America’s Got Talent, gdzie została nagrodzona tak zwanym Golden Buzzerem przez samego Simona Cowella i zapewniła sobie miejsce w finale programu. W tym roku otrzymała nagrodę Fryderyka za fonograficzny debiut roku.

Nullizmatyk to muzyk dobrze znany wałbrzyskiej publiczności. Raper i producent muzyczny w grudniu wydał swój najnowszy album „Zabójca królowej” i to utwory z tej płyty będzie można usłyszeć na sobotnim,
bezpłatnym koncercie.

Dni Wałbrzycha to także tradycyjnie stoiska z gastronomią i specjalne strefy zabaw (dmuchańce, karuzele, eurobungee, zjeżdżalnie, kule do skakania, cymbergaje itp.).

Miłośników roślin zapraszamy do zasilenia Punktu Adopcji Roślin, który będzie czynny w sobotę w godzinach od 15.oo do 18.oo. To tu można przynieść rośliny, których mamy za dużo, to tu można także zaopiekować się roślinami, które wcześniej zostawiono w punkcie.

Będą również stoiska handlowe oraz punkty warsztatowe wałbrzyskich instytucji i szkół, w tym Biblioteki Pod Atlantami, Muzeum Porcelany, Kids Tech, Pascal, MOPS.

W sobotę i niedzielę imprezą towarzyszącą świętu miasta będą I Wałbrzyskie Targi Nieruchomości „Miasto z Widokami”. Na targach pojawią się deweloperzy, którzy budują w mieście, ale także firmy budowlane.
Będą również specjaliści od finansowania i zakupu nieruchomości.

Ważne! Parkingi bezpłatne – wzdłuż ulicy Wysockiego od ronda do stacji benzynowej po obu stronach, parking przy Eco-Carbo Julia – wjazd przy ROL, parking przy ul. Sikorskiego koło Hali Wałbrzyskich Mistrzów.

PROGRAM Dni Wałbrzycha

PIĄTEK – 26 maja

18:00 – DJ MARKOWY
19:30 – KOMODO
21:00 – FEEL

SOBOTA – 27 maja

15:00 – konkursy, pokaz taneczny: Heenta, Sirens
15:30 – finał konkursu Wałbrzych ma Talent
18:05 – Wałbrzyska Szkoła Talentów, Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”
19:00 – Wałbrzych ma Talent: Maria Kuźma, Katarzyna Serdeczna + wyniki
konkursu
19:45 – SARA JAMES
21:00 – NULLIZMATYK

Zobacz inne