Dni Powiatu Kamiennogórskiego 2018

Dnia 25 sierpnia 2018 roku nad kamiennogórskim zalewem odbyły się Dni Powiatu Kamiennogórskiego. W ramach odchodów miały miejsce dwie imprezy o charakterze regionalnym:

VIII Powiatowe Święta Mleka – to lokalne tradycje związane z produkcją i przetwórstwem mleka, ekologiczne, zdrowe i smaczne produkty mleczne i nie tylko, sudecka wieś wczoraj i dziś, a przede wszystkim doskonała zabawa dla kilku pokoleń. To również podziękowanie wszystkim, których codzienna, wytrwała praca pozwala nam korzystać z darów kamiennogórskiej ziemi.

III Powiatowe Święto Przedsiębiorczości – to wydarzenie propagujące firmy funkcjonujące na terenie powiatu kamiennogórskiego – ich profile działalności, osiągnięcia, sukcesy, tradycje – to doskonała promocja powiatowego biznesu budująca jego wizerunek, więź z mieszkańcami i tożsamość lokalną, urozmaicone licznymi konkursami i zabawami dla wszystkich.

Ta corocznie organizowana impreza przez Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze zapewnia mieszkańcom regionu mnóstwo atrakcji. Oprócz występów scenicznych, odbywały się liczne zabawy i konkursy, również te “kultowe” – można było spróbować swoich sił w ujeżdżaniu byka, dojeniu krowy czy piciu mleka na czas, a także zaprezentować swoje umiejętności w konkursie plastycznym.

Tradycyjnie, spośród wielu wyśmienitych serników, którymi później częstowano uczestników zabawy, wybrano ten najlepszy. Najsmaczniejszy sernik upiekła Pani Maria Poręba, drugą nagrodę zdobyła Pani Edyta Kalicińska, a trzecią Pani Urszula Jurowicz.

Odbył się także konkurs na najpiękniejsze stoisko, w którym zwyciężyła Pani Stefania Drewniak prezentując podczas imprezy swoje przepiękne prace szydełkowe, druga nagroda trafiła do Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie, a trzecia przypadła Szarociniankom – Stowarzyszeniu Gospodyń Wiejskich.

W tym roku nad zalewem stanęła prawdziwa restauracja mleczna. Zupy mleczne, pierogi, naleśniki z serem pleśniowym oraz hektolitry mleka “prosto od krowy” to zaledwie kilka propozycji, które były serwowane uczestnikom imprezy przez szefa kuchni Mariusza Szweda finalistę MasterChef. A wszystko ubrane w klimat dawnego PRL-u.

Tradycyjnie już, jedną z największych atrakcji wydarzenia i ciesząca się największą popularnością była jajecznica z czterech tysięcy jaj, podarowanych przez firmę Aktiw z Gostkowa, a wysmażona m.in. przez wicestarostę Małgorzatę Krzyszkowską.

W ramach III Święta Przedsiębiorczości, przeprowadzono plebiscyt na najlepszych pracodawców powiatu. Zwycięzców nagradzali Starosta Kamiennogórski Jarosław Gęborys i Wicestarosta Małgorzata Krzyszkowska przy honorowym udziale Wiceminister Edukacji Marzeny Machałek.

Do rywalizacji w konkursie stanęło 75 firm z powiatu.

Prestiżowe tytuły “Pracodawca Roku 2018 Powiatu Kamiennogórskiego” przyznano:

– w kategorii “Mikroprzedsiębiorstwo”- Dom Seniora Willmanowa Pokusa, Ludmiła Kowalczyk w Krzeszowie,
– w kategorii “Małe przedsiębiorstwo” – Effect System S.A .w Kamiennej Górze,
– w kategorii “Średnie i Duże Przedsiębiorstwo”- Autocam Poland Sp. z o.o. w Kamiennej Górze,
– w kategorii “Młody Biznes”- Kantor Wymiany Walut Wojtas Łukasz w Kamiennej Górze.

Dodatkowo w każdej kategorii Kapituła konkursu przyznała Wyróżnienia następującym firmom:

– w kategorii “Mikroprzedsiębiorstwo”:

1. Sylvestre Meble, Szafy, Garderoby – Sylwester Gajo w Kamiennej Górze,
2.”Swojak” Wojciech Haramus w Kamiennej Górze,

– w kategorii “Małe Przedsiębiorstwo”:

1. CDS Polska Sp. z o.o. w Kamiennej Górze,
2. Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe “Sabpol” Spółka Jawna Ślusarz Arkadiusz, Ślusarz Beata w Kamiennej Górze,

– w kategorii “Średnie i Duże Przedsiębiorstwo”:

1. Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Kamiennej Górze,
2. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Kamiennej Górze,

– w kategorii “Młody Biznes”:

1. Firma Handlowa “JEŻ-PAK” Joanna Stołpiec w Jarkowicach,
2. Karolina Lis “CRAFTS” w Kamiennej Górze.

Mnóstwo atrakcji przygotowały na swoich stanowiskach kamiennogórskie firmy, takie jak “Avangarda Elektroniki”, gdzie można było wziąć udział w licznych konkursach sportowych, grach i zabawach. Każdy kto odwiedził stoisko Avangardy, brał także udział w losowaniu cennych nagród.

Moc wrażeń zapewnił również kamiennogórski PKS, który przygotował niesamowitą atrakcję w postaci “lotu” balonem. Uczestnicy imprezy mogli także spróbować swoich sił w I Turnieju Street Ball’a o Puchar Starosty Kamiennogórskiego. Nie zabrakło również konkursów przygotowanych przez OSP Pisarzowice.

Na scenie zaprezentowały się: Zespół ludowy “Olga” z Kamiennej Góry, Zespół ludowy “Złote Nutki” z Przedwojowa oraz zespół coverowy Podzamek Boys.

Zwieńczeniem wydarzenia były koncerty w wykonaniu Don Vasyla oraz gwiazdy wieczoru – zespołu Łzy.

Relacja z koncertu Don Vasyla dostępna tutaj.
Relacja z koncertu zespołu Łzy dostępna tutaj.

Impreza zakończyła się dyskoteką prowadzoną przez Kamiennogórski Dj’Team. Za konsoletą stanął Dj Ersi.

Podczas Dni Powiatu Kamiennogórskiego prowadzona była także zbiórka pn.”Pomóżmy Gosi przegonić raka”. Pod tym hasłem kryła się wspaniała akcja, podczas której zbieraliśmy pieniądze na lek dla Gosi Nosal, który spowolni postęp choroby i zatrzyma przerzuty nowotworowe. Zbiórka została zorganizowana dzięki Fundacji J-EN-KI i Powiatowego Ośrodka Wsparcia.

Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze oraz Spółdzielnia Mleczarska KaMos. Impreza została objęta Honorowym Patronatem Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka, a patronat medialny nad wydarzeniem objął oczywiście nasz portal – Relacje Regionalne. Imprezę prowadził Arek Włodarski z Muzycznego Radia.

Wydarzenie Święta Mleka i Święta Przedsiębiorczości ma na celu promowanie hodowli bydła mlecznego i wysokojakościowej produkcji mleka w powiecie kamiennogórskim oraz lokalnych przedsiębiorców.

Wydarzenie zgromadziło bardzo wielu mieszkańców naszego regionu. Publiczność bawiła się wyśmienicie.Share

Zobacz inne

2 Thoughts to “Dni Powiatu Kamiennogórskiego 2018”

  1. Zenon

    Powinny zostać zmienione zasady tego plebiscytu. W sumie nawet nie wiadomo za co ci pracodawcy dostawali punkty. W regulaminie było napisane, że kryteria oceny będą w załącznikach, a załączników nie ma w sieci. Głosować powinni oczywiście zwykli ludzie np. pracownicy, osoby szukające pracy. Połowa z tych firm nie dostałaby wtedy nagrody.

  2. […] Relacja z koncertu Don Vasyla dostępna tutaj.Relacja z koncertu zespołu Łzy dostępna tutaj.Relacja Dni Powiatu Kamiennogórskiego 2018 dostępna tutaj. […]

Leave a Comment