Dni Kamiennej Góry – Weekend

W dniach 3-5 czerwca 2016 roku odbędą się Dni Kamiennej Góry. W ramach tego wydarzenia zaprezentują się m.in. gwiazdy Disco Polo, a jedną z nich będzie zespół Weekend.

Grupa została założona wiosną 2000 roku w Sejnach przez Radosława Liszewskiego i Tomasza Jakubowskiego. W pierwszym składzie zespołu do sekcji tanecznej należeli Tomasz Niecikowski i Grzegorz Skowronek. Zespół debiutował wiosną 2001 roku na antenie telewizji Polsat w programie Disco Polo Live. Jesienią 2002 roku ukazał się pierwszy album zespołu, a w 2003 roku zespół wystąpił po raz pierwszy na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. Zespół otrzymał nagrodę za najlepszy występ na festiwalu disco polo i dance w Ostródzie oraz kilka innych nagród i wyróżnień. Na początku 2004 roku z zespołu odszedł Tomasz Niecikowski. Wiosną 2004 roku grupa wydała drugi album, a miejsce Tomasza Niecikowskiego zajął Jacek Wasilewski.

Najbardziej znany utwór zespołu to wypromowany w 2012 roku “Ona tańczy dla mnie”. W 2013 roku na liście przebojów YouTube teledysk do piosenki „Ona tańczy dla mnie” zajął 17. miejsce. Podczas plebiscytu “Disco Polo Hit Wszech Czasów” zorganizowanego przez telewizję Polo TV zespół Weekend z piosenką “Ona tańczy dla mnie” zajął 2. miejsce. W kwietniu 2016 roku dzięki 96 mln odsłon w serwisie internetowym YouTube utwór “Ona tańczy dla mnie” znalazł się w zestawieniu światowych hitów Top 100.

Fani zespołu Weekend będą mieli możliwość obejrzenia ich koncertu w ramach Dni Kamiennej Góry.

Na portalu czadrow.pl również zaprezentujemy relację z koncertu Weekend.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment