Delegacja z miasta partnerskiego w kamiennogórskim ratuszu

Burmistrz Janusz Chodasewicz gościł delegację z miasta partnerskiego w Niemczech. Z burmistrzem Bitterfeld Joachimem Gullandem i jego zastępcą Klausem Gatterem rozmawiał o dalszej współpracy obu miast.

Interesowały mnie głównie możliwości współpracy i wymiany grup mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży. […] Bardzo bym nie chciał, by nasze partnerstwo ograniczało się jedynie do wizyt w gronie samorządowców.

Burmistrz Janusz Chodasewicz

Takie stanowisko spotkało się ze zrozumieniem ze strony gości z Niemiec. Obiecali zastanowić się nad konkretami. Kamienna Góra proponuje w tej sprawie wymianę młodzieży szkolnej, udział w zawodach sportowych, np. pływackich czy piłkarskich, w turniejach tańca itp. Póki co na przyszły rok planowany jest przyjazd delegacji niemieckiej na święto miasta. Prawdopodobny jest również wyjazd kamiennogórskich młodych pływaków na zawody w Niemczech we wrześniu przyszłego roku.

Warto przypomnieć, że to już drugie w tym roku spotkanie z przyjaciółmi z Niemiec. Delegacja Kamiennej Góry była pod koniec września w Bitterfeld-Wolfen z okazji jubileuszy partnerstwa tego miasta z dwoma miastami we Francji.

Zobacz inne

Leave a Comment