Decyzja Sądu w sprawie zażalenia na zatrzymanie Jakuba A.

Postanowieniem z dnia 24 lipca 2019 roku Sąd Rejonowy dla Wrocławia Krzyków nie uwzględniał zażalenia obrońcy Jakuba A. na zatrzymanie i stwierdził, że zatrzymanie było zasadne, legalne oraz prawidłowe.

Jakub A. został zatrzymany w dniu 16 czerwca 2019 roku we Wrocławiu, jest podejrzany między innymi o zabójstwo 10-letniej dziewczynki z Mrowin.

Przypominamy, że Sąd Rejonowy w Świdnicy zastosował tymczasowy areszt wobec 22-letniego Jakuba A., podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 10-letniej Kristiny w dniu 13 czerwca 2019 roku.

Dziewczynka zaginęła w dniu 13 czerwca 2019 roku w miejscowości Mrowiny wracając ze szkoły, a jej zwłoki zostały ujawnione tego samego dnia w godzinach popołudniowych w lesie około 5 km od miejsca jej zamieszkania.

Poza zarzutem zabójstwa, Jakub A. usłyszał także zarzut podżegania innej osoby do zabójstwa10-letniej Kristiny.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Jakub A. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył w tym zakresie wyjaśnienia.

W trakcie przeprowadzonej w tej sprawie z udziałem podejrzanego wizji lokalnej w sposób szczegółowy przedstawił on przebieg zdarzenia i ujawnił okoliczności, które mógł znać tylko sprawca.

Informacje podawane przez podejrzanego znalazły potwierdzenie w innych przeprowadzonych w tej sprawie dowodach.

Za najsurowszych z zarzucanych podejrzanemu czynów grozi kara od 12 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności i dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Świdnicy

Więcej prokuratorskich komunikatów prasowych w tagach prokuratura.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment