Darmowe badania w kierunku osteoporozy dla kamiennogórzanek 65+

Prawie 50 tysięcy złotych wyda miasto Kamienna Góra na realizację nowego programu prozdrowotnego skierowanego do mieszkańców Kamiennej Góry.

– Przystąpiliśmy do realizacji projektu „Profilaktyka złamań osteoporotycznych dla mieszkańców miasta Kamienna Góra”. To poważny problem dotykający kobiety, dlatego do nich kierujemy tę ofertę. Mieszkanki Kamiennej Góry mogą skorzystać z badania bezpłatne – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

Seniorki są najbardziej zagrożone osteoporozą – chorobą układu kostnego, która nazywana jest także „cichym złodziejem kości”. W wyniku procesu chorobowego poważnie zwiększa się ryzyko złamań. Badania wskazują, że ok. 40 proc. kobiet po pięćdziesiątym roku życia doznaje co najmniej jednego złamania związanego z osteoporozą.

– W wyniku otwartego konkursu ofert realizatorem zadania w 2021 roku został dr Grzegorz Rozwadowski, który prowadzi gabinet w Kamiennej Górze. Aby zostać przebadanym należy zadzwonić i umówić się na wizytę – tłumaczy Natalia Mataczyńska, kierownik wydziału promocji i polityki społecznej w kamiennogórskim ratuszu.

Realizacja miejskiego programu potrwa trzy lata. Program dedykowany jest dla kobiet, mieszkanek Kamiennej Góry, które ukończyły 65 lat, nie mają zdiagnozowanej i leczonej osteoporozy. Miasto otrzymało prawie 9 tys. złotych na realizację programu z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment