Czy studia online muszą być drogie? Ile kosztuje edukacja?

Coraz więcej osób decyduje się na dokształcanie i zdobywanie nowych kwalifikacji, by rozwijać karierę. Świetną opcją okazują się studia online, do których można przystępować bez wychodzenia z domu. Jaki jest ich koszt? Ile trzeba zapłacić, by pogłębić wiedzę w danej dziedzinie i otrzymać świadectwo lub certyfikat?

Ile kosztują studia podyplomowe online?

Wiedza i umiejętności są bezcenne, dlatego warto rozwijać się, by jak najlepiej radzić sobie na polu zawodowym, odczuwać satysfakcję oraz zarabiać atrakcyjne pieniądze. Jednak wcześniej trzeba w siebie zainwestować. Najlepszą formą dokształcania są podyplomowe studia online, do których można przystępować w dowolnym momencie, z wybranego przez siebie miejsca. Jaki jest ich koszt?

Opłaty za podyplomowe studia online mogą być różne w zależności od wybranego kierunku oraz czasu realizacji programu nauczania. Na przykładzie Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego jesteśmy w stanie przybliżyć szacowane koszty.

Podyplomowe studia online – czesne

Czesne za studia online może wynosić od ok. 300 do 500 zł za miesiąc. Kwota zależy jednak od rodzaju kierunku. Przykładem może być kurs Prawo oświatowe w zarządzaniu szkołą i placówką, którego czesne kosztuje 290 zł i trwa 2 semestry.

Natomiast prawo nowych technologii to koszt 600 zł, jako że jest to dużo bardziej wymagający kierunek związany z dynamicznie rozwijającą się cyfryzacją. Po nim wydawane są odpowiednie certyfikaty, które przynoszą spore benefity u przyszłych pracodawców. Oznacza to także, że w cenie czesnego znajdują się także dodatkowe uprawnienia, które mogą okazać się niezbędne do pracy na danym stanowisku. Wobec korzyści i perspektyw zawodowych (oraz finansowych), jakie jawią się po ukończeniu studiów, czesne wydaje się niewielką ceną.

Jak sprawdzić, ile kosztują studia online?

Opierając się cały czas na ofercie Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego, możemy łatwo określić przybliżony koszt danego kierunku. Wystarczy wejść w zakładkę „oferta” i wybrać interesującą nas branżę. Pojawia się wówczas lista kierunków, przy których podana jest informacja o wysokości opłaty oraz liczbie semestrów, w których trakcie realizowany jest program nauczania.

W jaki sposób można opłacić studia podyplomowe online?

Istnieją trzy sposoby uiszczenia opłaty za studia podyplomowe online:

  • Płatność jednorazowa – płatność z góry za wszystkie semestry.
  • Płatność semestralna – liczba wpłat zgodna z liczbą semestrów danego kierunku.
  • Płatność 10 czesnych – koszt studiów podzielony jest na 10 rat.

Warto podkreślić, że przy opłacaniu studiów nie trzeba wypełniać żadnych wniosków ani składać specjalnych pism. Słuchacze, którzy rozpoczynają wybrany kierunek, otrzymują specjalne, indywidualne konto, na którym znajdują się wszystkie informacje dotyczące studiów. Mają na nim wgląd do harmonogramu spłat oraz różne formy płatności, dzięki czemu mogą wybrać dla siebie najdogodniejsze opcje.

Zobacz inne