Czy CIA inwigilowała Antonówkę? Kolejne odkrycie pasjonatów lokalnej historii

W dniu 9 marca 2020 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kamiennej Górze odbyła się konferencja prasowa z udziałem starosty Jarosława Gęborysa oraz Krzysztofem Wojtasem i Maciejem Regewiczem, pomysłodawcami projektu „Antonówka Podziemia, które nie istnieją”. Tematami poruszanymi podczas konferencji były działania w zakresie badań przeszłości Ruskiego Lasu przy osiedlu Antonówka oraz prac na rzecz organizacji ruchu turystycznego w Ruskim Lesie w ramach wspomnianego projektu.

Przypominamy, że od 26 października 2019 roku pasjonaci tajemnic militarnych i mieszkańcy naszego regionu mogą skorzystać z oferty, podczas której można zobaczyć pozostałości po tajnej fabryce broni, domniemane wejścia do podziemi kompleksu oraz poznać wiele relacji, których tezy do dzisiaj są zagadką, o czym informowaliśmy wcześniej na naszym portalu. Do współpracy włączyło się Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze.

– Każda inicjatywa, z którą ktoś do nas przyjdzie do Powiatu Kamiennogórskiego na pewno może liczyć na naszą pomoc – powiedział starosta Jarosła Gęborys.

Antonówka i jej pobliskie tereny od wielu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem badaczy historii, dziennikarzy, poszukiwaczy skarbów oraz pasjonatów tajemnic II wojny światowej.

– Dużym ważnym wydarzeniem w zakresie zdobywania informacji na temat przeszłości antonówki jest bezprecedensowy dokument, ponieważ udało się zdobyć, pozyskać opublikowany dokument agencji CIA, która jak się okazuje inwigilowała Antonówkę – powiedział Krzysztof Wojtas.

– Naszym zadaniem jest teraz weryfikacja na ile źródło CIA jest wiarygodne – dodał Maciej Regewicz.

Jak informują pasjonaci historii, wystosowane zostały oficjalne pisma do archiwów w Rosji i Niemczech z prośbą o udostępnienie dokumentów historycznych odnośnie Kamiennej Góry i Antonówki. Prośby maja być wysyłane do skutku.

Materiał audio z konferencji dostępny poniżej.

Konferencja prasowa
Share

Zobacz inne

Leave a Comment