Cyklostrada Dolnośląska

W poniedziałek, 22 listopada br. w siedzibie Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie inicjujące projekt Cyklostrada Dolnośląska”. Głównym celem spotkania, które poprowadził marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, były konsultacje najistotniejszych kwestii dotyczących przebiegu Cyklostrady Dolnośląskiej w regionie jeleniogórskim.

Przypominamy, że ścieżka rowerowa na odcinku Kamienna Góra-Krzeszów wpisuje się w koncepcję sieci głównych tras rowerowych województwa dolnośląskiego, jako trasa regionalna.

Zwieńczeniem spotkania było podpisanie deklaracji współpracy przy realizacji projektu Cyklostrady, pod którą swój podpis złożyli starostowie powiatów: kamiennogórskiego i karkonoskiego oraz włodarze gmin: Janowice Wielkie, Leśna, Marciszów, Mirsk, Mysłakowice, Stara Kamienica, Świeradów-Zdrój i miasta Jelenia Góra.

Projekt Cyklostrada Dolnośląska to system zintegrowanych ze sobą, ponadregionalnych dróg rowerowych. To ambitne przedsięwzięcie ukierunkowane na budowę w województwie dolnośląskim sieci tras o wysokim standardzie jakości oraz bezpieczeństwa, które pozwoli na rozwój infrastruktury rowerowej i promocję proekologicznej aktywności turystycznej w regionie. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to 2027 rok.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze

Zobacz inne

Leave a Comment