Ćwiczenia na S3 z czołgiem Leopard

Na kamiennogórskim odcinku drogi S3 odbyły się dziś (czwartek, 21 września) wielkie ćwiczenia służb z udziałem czołgu Leopard.

Założeniem dzisiejszych ćwiczeń było sprawdzenie Powiatowego Planu Ratowniczego na wypadek zdarzenia o charakterze masowym. Służby zmagały się z kilkoma założeniami m.in. wypadkiem komunikacyjnym, jak i zagrożeniem terrorystycznym.

Opis zdarzenia zakładał, że w wyniku prowadzonego pościgu policyjnego na nowopowstałym odcinku drogi S3 doszło do wypadku komunikacyjnego, w którym uczestniczył samochód ciężarowy przewożący ciężki sprzęt wojskowy (czołg Leopard), który spadł z lawety, bus przewożący wycieczkę szkolną, trzy samochody osobowe w tym dwa radiowozy policyjne. W wypadku było wielu rannych. W ramach ćwiczeń przeprowadzono również atak na konwój przewożący więźnia, który w trakcie ucieczki oddał strzały i oddalił się do pobliskiego lasku. W obławie uczestniczyło wielu policjantów, którym pomagał pies policyjny Jukon.

Lidia Markowska

Lidia Markowska, Dyrektor Oddziału GDDKiA o ćwiczeniach i drodze S3

Były to dotychczas największe ćwiczenia zorganizowane na terenie powiatu kamiennogórskiego. Wybuchy, strzały z karabinka Kałasznikow, wiele osób poszkodowanych i duża ilość wykorzystanego sprzętu pozwoliło skontrolować poziom wyszkolenia, a także współdziałanie jednostek straży pożarnej, policji, pogotowia ratunkowego oraz wojska.

Share

Zobacz inne