Ciekawi świata

Stowarzyszenie Podaj Rękę Kamienna Góra w 2022 roku, realizuje projekty „Ciekawi świata” i „Przygoda z wodą”. Projekty są skierowane do osób z niepełnosprawnościami.

Dotychczas stowarzyszenie zorganizowało:

– w kwietniu 2022 roku – jednodniową wycieczkę do Miasta Przygód „Mandoria”. Podczas wyprawy uczestnicy, zapominając o swoich barierach i ograniczeniach doświadczali emocji i ekscytujących przeżyć jeżdżąc familijnymi rollercoasterami, bawiąc się na kolejkach, karuzelach i innych niesamowicie emocjonujących atrakcjach parku. Wszyscy wycieczkowicze, wzięli udział w warsztatach związanych z historią pieniądza oraz zasmakowali pysznej mandoriańskiej kuchni.

– w maju 2022 roku – czterodniowy pobyt na jachtach nad Zalewem Szczecińskim. Uczestnicy pod okiem sterników i opiekunów – nauczycieli wychowania fizycznego, spędzili 4 dni na jachtach, zgłębiając tajniki z zakresu nawigacji, meteorologii, tradycji żeglarskich, budowy jachtu i zasad bezpieczeństwa podczas żeglowania. Rejs był dla osób z niepełnosprawnością wspaniałą okazją do sprawdzenia swoich możliwości fizycznych, umiejętności dostosowania się do niestandardowych warunków, integracji z innymi osobami, poznania tajników żeglowania, przeżycia prawdziwej przygody pełnej wyjątkowych wspomnień.

– w czerwcu 2022 – jednodniową imprezę „Terapia przez sport”. Impreza integracyjna odbyła się na łonie natury – na terenie kamiennogórskiego zalewu. Uczestnicy mieli okazję do spędzenia czasu, korzystając z różnych ciekawych atrakcji takich jak: pływanie kajakami, zajęcia terapeutyczne z konikami, gra w bocce, możliwość podziwiania z bliska sprzętu, jakim dysponują strażacy. Impreza miała zarówno charakter edukacyjny, jak i terapeutyczny. Organizacja imprezy ukazała uczestnikom różne ciekawe i aktywne formy spędzania czasu wolnego oraz była okazją do integracji i wspólnej zabawy.

Projekty są współfinansowane ze środków Powiatu Kamiennogórskiego, Gminy Miejskiej Kamienna Góra, Gminy Kamienna Góra oraz PFRON.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Share

Zobacz inne

Leave a Comment