Chciał wyłudzić pożyczkę, ale został zatrzymany na gorącym uczynku

W wyniku działań operacyjnych wałbrzyscy policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 34-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który wczoraj próbował doprowadzić do niekorzystnego rozporządzania mieniem pracowników placówki bankowej mającej swoją siedzibę w centrum miasta. W toku wykonanych czynności funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie popełnienie w tym roku jeszcze dwóch podobnych czynów. Podejrzanemu za oszustwa grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 8.

34-latek został zatrzymany wczoraj po godzinie 14:00 w siedzibie instytucji finansowej przy al. Wyzwolenia w Wałbrzychu, kiedy to przekazał pracownikowi banku zaświadczenie, w którym zawarte były nieprawdziwe informacje co do jego zatrudnienia i wysokości osiąganych zarobków.  Tym samym działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej próbował doprowadzić firmę do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem. Aby nie wzbudzić podejrzeń u pracownika pożyczka miała dotyczyć kwoty tylko 800 złotych.

Podczas dalszych czynności procesowych policjanci wałbrzyskiej komendy walczący z przestępczością gospodarczą udowodnili mężczyźnie dokonanie jeszcze dwóch takich samych czynów, w marcu i maju tego roku. Wtedy w grę wchodziły także niskie kwoty: 400 oraz 800 złotych.

Podejrzany przyznał się do winy. Przed sądem odpowie za usiłowanie oszustwa oraz używanie podrobionych dokumentów. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Funkcjonariusze ustalili dodatkowo, że 34-latek już w 2014 roku był karany za popełnienie podobnych przestępstw.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment