Chciał uniknąć odpowiedzialności, odjeżdżając z miejsca zdarzenia – zapłacił mandat 2000 zł

27 września 2022 roku funkcjonariusze kamiennogórskiej policji zostali wezwani przez kobietę, której zaparkowany samochód marki Mercedes został uszkodzony przez nieznanego sprawcę przy ul. Kościuszki w Kamiennej Górze.

Podobne zdarzenie zostało zgłoszone kilka godzin później, tego samego dnia, przez 37-latka w innym miejscu na terenie miasta. Twierdził on, że jego pojazd został uszkodzony po tym, jak zaparkował go pod domem.

Policjanci w obu przypadkach wykonali na miejscu niezbędną dokumentację. Natomiast podczas dalszych czynności, które miały na celu ustalenie sprawców wyszło na jaw, że jedno ze zgłoszonych zdarzeń drogowych nie było prawdziwe.

Mężczyzna, który zgłaszał wieczorną interwencję, wymyślił swoją historię.

Jak sam przyznał, z powodu nieuwagi, zjechał z drogi i uderzył w prawidłowo zaparkowanego Mercedesa, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Nie był w stanie wyjaśnić powodu swojego zachowania.

Zdecydowanie nie pomyślał również o tym, że podczas gdy funkcjonariusze zajmowali się jego sprawą, ktoś inny mógł potrzebować pomocy.

37-latek musiał zmierzyć się z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego działania. Został ukarany dwoma mandatami karnymi na łączną kwotę 2000 złotych za zdarzenie drogowe oraz bezzasadną interwencję policji.

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment