Chciał udzielić korzyści majątkowej funkcjonariuszom

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi 30 – letniemu mężczyźnie, który w trakcie kontroli drogowej próbował wręczyć łapówkę funkcjonariuszom Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. W ten sposób chciał nakłonić policjantów do odstąpienia od dalszych czynności służbowych, po tym jak został zatrzymany do kontroli drogowej.

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry 25 czerwca br. zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu dostawczego. Pojazdem drogami powiatu kamiennogórskiego przemieszczał się 30 – letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusze w pojeździe ujawnili szereg nieprawidłowości technicznych w wyniku czego dokonali zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Kierowca tłumaczył funkcjonariuszom, że zatrzymanie tego dokumentu jest to dla niego sporym utrudnieniem i w trakcie wykonywanych czynności służbowych zaproponował funkcjonariuszom odstąpienie od dalszych czynności w zamian za udzielenie korzyści majątkowej w kwocie 200 złotych. Policjanci oświadczyli mężczyźnie, że popełnia przestępstwo polegające na usiłowaniu wręczenia funkcjonariuszom publicznym korzyści majątkowej. Mimo ostrzeżeń policjantów obcokrajowiec dalej usiłował wręczyć korzyść.

Zgodnie z obowiązującą procedurą zatrzymali mężczyznę i o wszystkim powiadomili dyżurnego jednostki. Sprawca został przetransportowany do jednostki Policji i osadzony w policyjnym areszcie. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom Policji za odstąpienie od czynności służbowych do którego się przyznał. Za popełniony czyn grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment