Chciał sprzedać kradzione opony, teraz odpowie za paserstwo

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzewany jest o paserstwo. Mężczyzna kupił kradzione opony po okazyjnej cenie, a następnie oferował je do sprzedaży za pośrednictwem portali internetowych. Ofertę tę zauważył pokrzywdzony, który podejrzewał, że mogą to być jego opony i powiadomił Policję. W wyniku podjętych działań policjanci odzyskali skradzione mienie. Teraz jeleniogórzanin odpowie za przestępstwo paserstwa za co grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali  45-letniego mężczyznę  podejrzanego o przestępstwo paserstwa .

Do przestępstwa doszło w Jeleniej Górze pod koniec października br. W wyniku włamania do pomieszczenia magazynowego zostały skradzione 4 opony znanej firmy o wartości 4000 zł. Pokrzywdzony przeglądając Internet zauważył ogłoszenie, w którym sprzedawca oferował do sprzedaży opony. Mężczyzna podejrzewał, że jest to jego własność. O swoich podejrzenia powiadomił Policję.

W wyniku podjętych przez funkcjonariuszy w porozumieniu z pokrzywdzonym czynności ustalono sprzedającego , którym okazał się 45-letni jeleniogórzanin oraz zabezpieczono opony, które faktycznie pochodziły z kradzieży z włamaniem. Skradzione mienie wróciło do właściciela. 45-latek oświadczył, że kupił opony od nieznanego mu mężczyzny po bardzo okazyjnej cenie.

Obecnie policjanci wyjaśnia szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz jeleniogórzaninowi za popełnione przestępstwo grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment