Chciał popełnić samobójstwo skacząc z okna

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu dzięki profesjonalnemu działaniu uratowali w miniony piątek nad ranem życie zdesperowanego 33-latka, który chciał popełnić samobójstwo skacząc z okna.

Wałbrzyscy funkcjonariusze około godziny 9:00 otrzymali od dyżurnego jednostki informację o możliwej próbie samobójczej 33-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Pilnie udali się na miejsce zgłoszenia i na trzecim piętrze korytarza jednego z budynków przy ul. Konopnickiej zauważyli mężczyznę siedzącego na parapecie z nogami zwisającymi na zewnątrz.

Funkcjonariusze niezwłocznie weszli do budynku i nawiązali rozmowę z wałbrzyszaninem. Trwała ona łącznie kilkanaście minut. Ostatecznie przeprowadzone przez policjantów prewencji czynności zakończyły się sukcesem. Mężczyzna dobrowolnie zszedł z parapetu, a mundurowi przekazali desperata zespołowi ratownictwa medycznego, który przybył na miejsce zdarzenia. Dzięki zdecydowanej reakcji policjantów po raz kolejny uratowane zostało ludzkie życie.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Zobacz inne

Leave a Comment