Centrum Kultury zaprasza na koncert zespołu Merhaba Kadin

Centrum Kultury zaprasza na koncert zespołu Merhaba Kadin „Sen to czy jawa…?”, który odbędzie się 10 września br. na dziedzińcu Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze. Bilety w cenie 20 zł.

Zespół Merhaba Kadin powstał niespełna 3 lata temu, ale w skład zespołu weszli artyści koncertujący i występujący na scenach polskich i zagranicznych od wielu lat:

ELWIRA KOZAK – śpiew;
WOJCIECH MICHALSKI – śpiew;
AGATA SZMIGRODZKA – taniec;
RÓŻA WYSOCKA – fortepian;
NATASZA WYSOCKA – skrzypce;
MAREK MIKULSKI – gitara;
TOMASZ KUJAWA – instrumenty perkusyjne.

Pomysł na autorskie aranże etnicznych pieśni orientalnych, hiszpańskich i romskich do polskich, poetyckich tekstów Agaty Szmigrodzkiej, był pomysłem trafionym w dziesiątkę. Bo i takiego repertuaru nikt w Polsce jeszcze nie stworzył. Fuzja na wskroś polskiej poezji z egzotyczną muzyką Bliskiego Wschodu, Transylwanii i Andaluzji dała zupełnie nową, zaskakującą jakość. „Sen to czy jawa…?” jest tym bardziej unikalnym i wyjątkowym koncertem, że ubarwia go, ilustruje i dopełnia zjawiskowy taniec Agaty Szmigrodzkiej.

Zespół Merhaba Kadin jest obecnie w trakcie nagrań drugiej płyty. O ile na pierwszej płycie przeważały akcenty orientalne, o tyle druga zdecydowanie bardziej skłania się ku muzyce andaluzyjskich gitanos, czyli ku flamenco.

 

Share

Zobacz również

Leave a Reply