CBK w systemie bibliotecznym

Informujemy, iż Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra rozpoczęło uczestnictwo w systemie MAK+, czyli elektronicznym, zintegrowanym systemem bibliotecznym, stworzonym i rozwijanym przez Instytut Książki.

System umożliwia tworzenie elektronicznego katalogu bibliotecznego, bazy użytkowników placówki, rejestrację wypożyczeń i udostępnień zasobów oraz prowadzenie statystyki bibliotecznej. Praca odbywa się poprzez przeglądarkę internetową.

System biblioteczny MAK+ funkcjonuje obecnie w 2 065 bibliotekach (w 854 bibliotekach głównych i 1 211 filiach) co stanowi ok. 25,51% spośród wszystkich bibliotek publicznych w Polsce. W systemie tym znajdują się również biblioteki Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Kamienna Góra w Pisarzowicach, Krzeszowie, Gorzeszowie i Leszczyńcu.

Na początku roku 2017 uaktywnione zostaną kolejne przydatne funkcje. Po zarejestrowaniu się i zalogowaniu w serwisie czytelnicy będą mieli możliwość rezerwacji interesujących ich książek oraz śledzenia ich statusów (dostępna, wypożyczona, zarezerwowana etc.).

Więcej informacji na cbkkrzeszow.pl.

Zobacz inne

Leave a Comment