Castle Party – Closterkeller

W dniach 28-31 lipca 2016 na zamku w Bolkowie odbędzie się festiwal Castle Party.

Castle Party to jedna z ważniejszych imprez muzycznych odbywających się cyklicznie w naszym regionie. Na festiwal przyjeżdża corocznie kilka tysięcy fanów rocka gotyckiego, gothic metalu, elektro, industrialu i rytmów pokrewnych z Polski i całej Europy.

Przypominamy, iż portal czadrow.pl jest jednym z akredytowanych mediów relacjonujących to wielkie wydarzenie muzyczne.

Główną gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu będzie legenda sceny gotyckiej, zespół Fields Of The Nephilim. Na scenie festiwalowej pojawi się również Closterkeller. Ta polska grupa wykonująca rock gotycki powstała 1 stycznia 1988 roku w Warszawie z inicjatywy muzyków Przemysława Guryna, Jacka Skiruchy i wokalistki Anji Orthodox. Mimo wielokrotnych zmian składu wypracowała własne łatwo rozpoznawalne brzmienie z charakterystycznym głosem wokalistki i liderki grupy Anji Orthodox, która jest obecnie jedynym członkiem z pierwszego składu zespołu, występującym w niej nieprzerwanie od dwudziestu lat. Sama grupa zaś jest zaliczana do prekursorów gatunku gotyckiego i klimatycznego rocka w Polsce, zawierając w swej muzyce wpływy stylów new oraz cold wave a nawet metalu.

Do inspiracji dokonaniami zespołu Closterkeller przyznawały się m.in. takie grupy jak Delight, Moonlight, Artrosis oraz wiele innych.

W tym sezonie na Castle Party również nie zabraknie „Czadrowa”. Relację z tego wielkiego wydarzenia muzycznego będzie można obejrzeć na naszym portalu.

Więcej na temat festiwalu w tagach castle party.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment