Były listonosz podejrzany o kradzież pieniędzy z kart płatniczych

Policjanci z komisariatu w Bogatyni zatrzymali byłego listonosza podejrzewanego o kradzież kart bankomatowych, przy użyciu których wypłacał pieniądze. 30-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, wykorzystując swoje stanowisko, przechwytywał wydawane przez banki karty oraz nr PIN. Następnie przy pomocy uzyskanych danych wypłacał pieniądze lub robił zakupy w internecie. Łączna wartość strat to ponad 10 tys. zł. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z bogatyńskiego komisariatu w wyniku pracy operacyjnej wytypowali, a następnie zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzewanego o kradzież kart bankomatowych, za pomocą których mężczyzna wypłacał pieniądze.

Sprawcą okazał się były listonosz, który zamiast doręczać przesyłki nadawane przez bank, w których znajdowały się nowe karty bankomatowe, zabierał je. Następnie czekał na przesłanie przez bank nr. PIN, który również przechwytywał. Za pomocą uzyskanych danych mężczyzna wypłacał pieniądze lub robił zakupy na portalach internetowych. W ten sposób 30-latek przywłaszczył około 100 kart i przy ich użyciu ukradł ponad 10 tys. zł.

W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci w mieszkaniu sprawcy zabezpieczyli przywłaszczone karty. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za bezprawne uzyskanie informacji, kradzież, oraz kradzież z włamaniem. Za popełnione przestępstwa grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Dolnośląska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment