Był zdesperowany i chciał popełnić samobójstwo

Dzięki profesjonalnym i szybkim działaniom funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach w zeszłym tygodniu uratowali życie zdesperowanego mężczyzny, który próbował popełnić samobójstwo. Pomimo iż mężczyzna nie chciał przekazać pracownikowi Centrum Ratownictwa Medycznego informacji gdzie się znajduje, policjanci odnaleźli rannego mężczyznę w piwnicy jednego z budynków, udzielili mu pierwszej pomocy i ostatecznie przekazali wezwanemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.

33-letni mężczyzna w zeszły poniedziałek około godziny 14:00 telefonicznie poinformował Centrum Powiadamiania Ratunkowego, o tym że zamierza popełnić samobójstwo i właśnie podcina sobie żyły. Nie podał jednak aktualnego miejsca pobytu. Dla zaalarmowanych o zdarzeniu i zaangażowanych w akcję poszukiwawczą funkcjonariuszy liczyła się każda sekunda. Najcenniejsze w takim przypadku jest przecież ludzkie życie. Wstępne ustalenia doprowadziły policjantów na ul. Strażacką w Boguszowie-Gorcach. Tam też miejscowi funkcjonariusze w piwnicy jednego z budynków znaleźli rannego mężczyznę i potwierdzili, że posiada on rany cięte nadgarstka, co stwarzało realne zagrożenie dla jego życia.

Boguszowscy policjanci udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy medycznej i wezwali zespół ratownictwa medycznego, który to przewiózł zdesperowanego 33-latka do szpitala. Jak się chwilę później okazało mieszkaniec Boguszowa-Gorc był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu celem ustalenia miejsca pobytu. Dzięki profesjonalnym działaniom policjantów jego życiu nie zagrażało już niebezpieczeństwo. Pozostał jednak w placówce medycznej na obserwacji.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz