Burmistrz Kamiennej Góry podpisał umowę na modernizację oświetlenia

W gabinecie burmistrza Janusza Chodasewicza podpisano umowę z wykonawcą modernizacji oświetlenia ulicznego w Kamiennej Górze. Przypominamy, że w wyniku przeprowadzonego przetargu inwestycję zrealizuje firma Telfa ze Świdnicy. Całość inwestycji opiewa na kwotę 5 727 479 zł i ma zakończyć się do 30 czerwca 2020 roku.

Pierwsze prace rozpoczną się z początkiem października br. i będą polegały na wymianie opraw na nowe. Na pozostałe elementy zaczynają się prace projektowe. Jeżeli warunki pogodowe pozwolą to już z początkiem roku 2020 zostaną rozpoczęte prace ziemne, polegające na budowie nowego oświetlenia z wymianą słupów.

W przyszłym tygodniu wykonawca ustali harmonogram dostaw z producentem opraw oświetleniowych. Przypominamy, że zostanie zamontowane oświetlenie LED. Jak zapowiedział burmistrz już przed świętami Bożego Narodzenia powinny być widoczne pierwsze efekty wymiany opraw oświetleniowych.

Po przeprowadzonym przeglądzie okazało się również, że niektóre lampy pochodzą nawet z lat 60. XX wieku (rtęciowe 400W). Ich wymiana na oprawę z mocą około 55W pozwoli na znaczne oszczędności. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że około 40-50% (kilkaset tysięcy złotych).

Zadanie będzie realizowane przy współfinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 – Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment