Burmistrz Kamiennej Góry i prezes TBS-u o decyzji radnych

Na dzisiejszym (środa, 1 lutego) briefingu prasowym burmistrz Janusz Chodasewicz wspólnie z prezesem TBS-u Wiesławem Niemasem odnieśli się do decyzji radnych, którzy podczas wczorajszej Sesji Rady Miasta Kamienna Góra nie wyrazili zgody na przekazanie dodatkowego 1,2 mln zł kamiennogórskiemu TBS.

Podczas briefingu burmistrz Janusz Chodasewicz zapowiedział, że ponowne zwróci się do radnych z tą uchwałą, jeszcze raz podda ją pod głosowanie, licząc, że część radnych zmieni zdanie w tej sprawie.

– Co zrobię w tej sytuacji? Jeszcze raz spróbuję przekonać radę miasta, że rozwój budownictwa mieszkaniowego jest w Kamiennej Górze konieczny. Poproszę radnych o ponowne spotkanie na sesji w przyszłym tygodniu. Co, jeśli rada nadal będzie blokowała projekt? Towarzystwo Budownictwa Społecznego może zaciągnąć komercyjny kredyt. Niestety to rozwiązanie wiąże z wyższymi kosztami najmu, które będą ponosili mieszkańcy nowego budynku. Obecna stawka czynszu – 13,50 zł za metr kw. wzrośnie do co najmniej 19 zł. Chciałbym uniknąć takiego scenariusza i mam nadzieję, że znajdę zrozumienie u Państwa radnych – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

Briefing prasowy

Posłuchaj transmisji z briefingu prasowego
Share

Zobacz inne

One Thought to “Burmistrz Kamiennej Góry i prezes TBS-u o decyzji radnych”

  1. Dariusz

    Burmistrz “Reasumpcja” Chodasewicz? Panie Burmistrzu, przy takich samych danych początkowych i takim samym działaniu głupotą jest oczekiwanie, że wyniki będą inne.

Leave a Comment