Burmistrz Ewa Kocemba pozostaje na stanowisku

Postanowieniem Komisarza Wyborczego odbyło się w niedzielę referendum gminne w sprawie odwołania Burmistrza Miasta Lubawka przed upływem kadencji.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że mieszkańcy miasta i gminy Lubawka nie odwołali w referendum burmistrz Ewy Kocemby. Referendum jest nieważne, gdyż wzięło w nim udział mniej niż 3/5 biorących udział w wyborze. Uprawnione do głosowania były 8874 osoby, wydano 1357 kart, co daje frekwencję 15,29%. Liczba głosów ważnych wyniosła 1345. Za odwołaniem burmistrza opowiedziało się 1166 osób, 179 było przeciwko, 12 głosów było nieważnych.

Z inicjatywą odwołania burmistrza Lubawki przed upływem kadencji wystąpiła grupa niezadowolonych mieszkańców. Wśród argumentów na rzecz usunięcia ze stanowiska znalazły się m.in. duże zadłużenie budżetu gminnego, zniszczenie stadionu, nieczynna skocznia, brak remontu basenu, brak remontu kina, brak wodociągów i kanalizacji, zrujnowane ulice i drogi, brak budowy nowych mieszkań, brak żłobka, brak opieki nad zabytkami, zła polityka kadrowa, arogancja władzy. To nie przekonało mieszkańców, którzy nie biorąc udziału w referendum pozostawili burmistrz na stanowisku.

– Bycie Burmistrzem Gminy Lubawka to prawdziwy honor i zaszczyt. Kolejny raz bardzo Państwu dziękuję! – napisała w mediach społecznościowych burmistrz Ewa Kocemba.

Przypominamy, że Ewa Kocemba urząd burmistrza sprawuje drugą kadencję, którą objęła z poparciem blisko 60%.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment