Budowa S3. Węzeł Kamienna Góra Północ, Antonówka

Trwają prace budowlane drogi ekspresowej S3. Prezentujemy postęp prac na węźle Kamienna Góra Północ i w okolicy osiedla Antonówka. 

W miejscowości Ptaszków ułożono już nawierzchnię asfaltową na budowanym “bypassie”. Przypominamy, że w Ptaszkowie powstanie rondo, z którego będzie wjazd na drogę S3. Zaprojektowane rondo znajduje się w miejscu obecnej drogi krajowej DK5, dlatego wykonawca był zmuszony wybudować tzw. “bypass”, który będzie służył przez co najmniej 2 lata budowy drogi S3, aby udało się przebudować całą istniejącą infrastrukturę i wjazd na węzeł. Takie same “bypassy” powstaną przy drodze wojewódzkiej 367 (węzeł Kamienna Góra Południe) oraz przy drodze 369 (węzeł Lubawka).

Reportaże z budowy drogi S3 dostępne są tutaj.
Więcej o inwestycjach w regionie tutaj.

Share

Zobacz inne

2 Thoughts to “Budowa S3. Węzeł Kamienna Góra Północ, Antonówka”

  1. Andrzej

    Śledzę Pana reportaż z budowy S3 ale często nie poznaję miejsca w którym wykonywane zostały zdjęcia. Czy mógłby Pan dodawać mapkę z lokalizacją miejsca?

    1. Artur

      W temacie artykuł zawsze jest napisane z jakiego miejsca robione są zdjęcia. W tym przypadku węzeł Kamienna Góra Północ (czyli Ptaszków) i okolica Antonówki. Pozdrawiam.

Leave a Comment