Budimex nie wybuduje czeskiej D11?

Po tym, jak czeska Dyrekcja Dróg i Autostrad (ŘSD) podjęła decyzję o wykluczeniu Budimexu z konkursu na budowę autostrady D11 od Trutnova do granicy z Polską i odwołaniu od tej decyzji przez Budimex wiemy już, że ŘSD odrzuciła zastrzeżenia Budimexu, o czym poinformował Dyrektor Generalny ŘSD CR Radek Mátl.

– Procedura odwoławcza jest obszerna. W kolejnym kroku planujemy złożyć odwołanie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) do 10 czerwca 2024 roku (poniedziałek). Uważamy, że takie działanie jest właściwe, ponieważ jesteśmy przekonani, że nasza oferta jest wysoce konkurencyjna, a nasze referencje są dobrze dostosowane do wymagań projektu D11 – mówi dla portalu Relacje Regionalne Diana Zyglewska, Senior Public Relations Specialist, Budimexu.

Przypominamy, że problem z rozpoczęciem budowy czeskiej D11 trwa od ubiegłego roku, kiedy to informowaliśmy, że wybrano ofertę Budimex S.A. jako najkorzystniejszą w postępowaniu przetargowym. Wszystkie artykuły dotyczące czeskiej autostrady dostępne tutaj.

Zobacz inne