Bubliczki wystąpią w Wałbrzychu

W dniu 28 września 2019 roku o godz. 18.00 w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni odbędzie się koncert zespołu Bubliczki.

Bubliczki to 7 osobowa grupa hulaszczo – muzyczna z kaszubskim rytmem i zachodniopomorskim zadęciem. W swojej muzyce mieszają̨ bałkańską̨ energię, cygański spontan i żydowską aurę̨, śpiewając po kaszubsku i polsku. Obecni na największych scenach World Music w Polsce, sieją spustoszenie i postrach wśród wszystkich amatorów bałkańskiego rytmu. Panowie mają na koncie trzy długogrające krążki, z których drugi – “Trubalkan” – otrzymał III nagrodę̨ Folkowego Fonogramu Roku.

Koncerty to prawdziwy żywioł Bubliczek. Wieść́ o energetycznych występach przekroczyła już granice naszego kraju i zaowocowała regularnymi seriami koncertów poza nimi – we Francji, Niemczech i Izraelu.

Bubliczki w tym roku obchodzą̨ X-lecie swojej działalności muzycznej. Zespół nie zwalnia tempa i pracuje obecnie nad materiałem na czwarty, studyjny album.

Sukcesy zespołu:

  • II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folkowej

“Mikołajki Folkowe” w Lublinie (2008)

  • I miejsce na Festiwalu Pieśni Górskiej i Folkowej w Zakopanem (2009)
  • I miejsce oraz Nagroda Publiczności na XII Festiwalu Polskiego Radia

“Nowa Tradycja” (2009)

  • Półfinał MUST BE THE MUSIC (2013)
  • III miejsce w konkursie Polskiego Radia na folkowy fonogram roku za płytę̨ TRUBALKAN (2013)
  • Półfinał MUST BE THE MUSIC (2015)

Bilety w cenie 50 zł (przedsprzedaż), 70 zł (w dniu koncertu) do nabycia w kasach WOK oraz online: bilety.wok.walbrzych.pl.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment