Brutal Assault 2017

Zaczynamy publikację serii ogłoszeń dotyczących festiwalu Brutal Assault 2017. Przypominamy, iż portal czadrow.pl jest jednym z akredytowanych mediów uczestniczących w tym największym wydarzeniu muzyki metalowej w tej części Europy.

Nasze relacje z festiwalu dostępne tutaj.

Komunikat zaczynamy od szwedzkiego OPETH, który od ponad 20 lat łączy ciężkie rify z elementami progresji i zagra na festiwalu. Brytyjski SIKTH po wielu perypetiach dotrze wreszcie na Brutal Assault, żeby pokazać swoje połączenie djentu z progresywnym metalem.

Kolejne zespoły nie wymagają żadnej specjalnej zapowiedzi – zagrają dla was greccy blackmetalowcy z ROTTING CHRIST oraz amerykański crossover/thrashowy PRONG.

Na najbliższym BA będzi można zobaczyć też DECAPITATED. Vogg i spółka zagrają specjalny set z okazji 20 lecia zespołu. Dla fanów death metalu zagra również DESERTED FEAR. Do składu dołącza także norweski TSJUDER znany z bezkompromisowego podejścia do black metalu oraz amerykańskie sludge/doomowe COUGH.

Dla wielbicieli bardziej współczesnego podejścia do ciężkiej muzyki zagrają łączący metalcore z elementami post-metalu Australijczycy z THE AMITY AFFLICTION, Amerykanie z deathcorowego CHELSEA GRIN oraz metalcorowe WHILE SHE SLEEPS z Wielkiej Brytanii.

Trochę eksperymentów zaprezentują weterani sceny industrial, niemieckie KMFDM oraz amerykański kolektyw WREKMEISTER HARMONIES poruszający się w klimatach drone, metalu i post-rocka.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment