Brutal Assault 2016

Zgodnie z wymogami organizatora informujemy o kolejnych grupach, które zagrają w sierpniu 2016 roku na festiwalu Brutal Assault w czeskim Jaromerze.

Przypominamy, iż portal czadrow.pl jest jednym z akredytowanych mediów uczestniczących w tym największym wydarzeniu muzyki metalowej w tej części Europy.

Festiwal muzyki metalowej Brutal Assault odbędzie się 10-13 Sierpnia 2016 roku. Od zawsze ma swoje miejsce w Czechach a od 12 edycji w Jaromerze na terenie Twierdzy Jozefov. Trwa kilka dni a na scenach występuje ponad 100 zespołów z całego świata. To wielkie widowisko muzyczne, w skład którego oprócz koncertów wchodzą sklepy, puby czy projekcje filmowe, ściąga fanów tego gatunku muzyki z całego świata, a język polski słyszy się równie często, jak czeski.

Wszystkie artykuły o Brutal Assault dostępne tutaj.

77529W tym roku prawdziwie polski update. Do grona headlinerów dołącza BEHEMOTH, a mniej komercyjną gałąź black metalu będzie reprezentować krakowska MGŁA! Oprócz nich wystąpią ANIMALS AS LEADERS, czyli jeden z najlepszych zespołów z kręgu progressive / experimental / djent. Amerykanie wystąpią na Brutal Assault po raz pierwszy.

Zagrają dla was także wegetariańscy death / grindowcy z CATTLE DECAPITATION. Kalifornijczycy mieli zagrać już w zeszłym roku, ale odwołali całą europejską trasę koncertową.

Kolejnymi potwierdzonymi składami są czescy gore / grindowi samuraje z JIG-AI oraz londyński hardcore / punkowy KNUCKLEDUST, który świętuje w tym roku dwudziestolecie działalności (bez żadnych zmian w składzie!). Również z Anglii przyjedzie experimental deathmetalowy MITHRAS.

Dla fanów mniej metalowych brzmień zagrają gwiazdy post-rocka, japońskie MONO, które w tym roku zadebiutuje na naszym festiwalu – podobnie jak MUTOID MAN, projekt Bena Kollera (Converge, All Pigs Must Die) oraz Stephena Brodsky (Cave In).

Kolejnym debiutem na Brutal Assault będzie występ reaktywowanego industrialnego MISERY LOVES CO. ze Szwecji.

Aktualizacja
Relacja z Brutal Assault 2016 dostępna tutaj.

74959

Share

Zobacz inne

Leave a Comment